BRNOFANS SUPPORTERS - historie a současnost

 

Vše začalo nevinně někdy v roce 2006/7, kdy dva nešťastníci v tomto pro Brno zapomenutém kraji jeli spolu na zápas Sigmy s brněnskou ZBROJOVKOU, kde už poprvé vlála česká vlajka s nápisem ŠTERNBERK, kterou jsme ostatně používali již na zápasech české reprezentace. Název BRNOFANS SUPPORTERS tak vzešel prakticky nevinně, kdy byla především snaha vyjádřit náklonnost a blízkost k SRDCI MORAVY.

Postupem času se k nám začali přídavat další fanoušci, jejichž důvody života na Hané byly podobné těm našim, přestěhování z důvodu rodin, studia apod. Jsme FAN CLUBEM, který sdružuje fanoušky obou našich brněnských klubů. Máme v paměti dobu, kdy Za Lužánkami Brňáci chodili nejdříve na hokej a poté na fotbal, proto odmítáme jakékoliv členění natož rozdíly mezi brněnskými FANS (bez rozdílu postoje brněnské radnice k oboum klubům).

Jezdíme podporovat naše kluby jak jen to jde a situace opravdu umožní někam vyrazit. Mezi nejznámější výjezdy, které již máme za sebou a stávají se pro nás tradicí v některých případech patří:

-          podpora KOMETĚ BRNO, když hrála II. ligu a zavítala i do Šternberka…..

-          tradičně zápasy ZBROJOVKY na Sigmě (od r. 2005 )

-          zápasy  ZBROJOVKY se Spartou Praha  (od 2007)

-          podpora KOMETĚ v Pardubicích (r.2009)

-          podpora KOMETĚ v domácích zápasech (hromadně od r.2008 Ml. Boleslav, Litvínov…)

-          přátelská utkání: ZBROJOVKA ve Slatinicích u Olomouce s HFK Olomouc (oba poslední roky)

-          Tipsport cup KOMETĚ BRNO (r.2009 v Prostějově, r.2009/10 v Olomouci) či přátelské zápasy v Olomouci

-          a další..

I přesto, že máme své rodiny, zaměstnání a studia, snažíme se o co největší podporu našim dvou klubům. Podporujeme veškeré fanouškovské aktivity fanclubů obou klubů, ovšem ZŘETELNĚ odmítáme a nechceme být spojováni s jakýmikoliv násilnostmi a provokacemi odporující zákonům České republiky. Důvodem našeho postoje je především sen, kdy na naše stadiony budou moci chodit především rodiny s dětmi bez toho, aniž by se obávali o život vlastních dětí. V dnešní době je bohužel skutečnost jiná a tak chceme být čistým příkladem.

  VZHURU BRNO A NIKDY  JINAK !

PARTNEŘI

pobočka UNIČOV

https://www.hitmedia.cz