Ani Sparta, ani Slavia. Hokejový mistr světa Kvapil odchází do Komety

21.07.2010 15:02

Ani Sparta, ani Slavia. Hokejový mistr světa Kvapil odchází do Komety

 

Hokejový útočník Marek Kvapil přestoupil z Vítkovic do Komety Brno. Pětadvacetiletý mistr světa z letošního roku podepsal v klubu dvouletou smlouvu.

Kvapil už během uplynulé sezony naznačoval, že nebude pokračovat ve Vítkovicích, se kterými se probojoval až do finále extraligy.

O šikovného útočníka okamžitě projevilo zájem několik klubů, ten největší měla Sparta se Slavií. Jenže ani jeden při námluvách neuspěl a zdálo se, že Kvapil zamíří do KHL.

V červnu se také dohodl na podmínkách smlouvy s běloruským Dinamem Minsk, jenže klub vzápětí zjjistil, že na posily nemá dostatek financí. Další variantou bylo angažmá v nově vznikajícím týmu HC Lev, rodák ze slovenské Ilavy však nakonec zvolil jistotu.

V Kometě se stal už sedmou posilou před novým ročníkem. Brněnský klub už předtím získal z Vítkovic útočníka Radima Hrušku a obránce Richarda Stehlíka, třinecké trio Tomáš Malec, Tomáš Pospíšil, Jozef Balej a zkušeného forvarda Ondřeje Veselého z Českých Budějovic.

"O Kvapila jsme stáli už od konce sezony. Pořád uvažoval, že půjde do zahraničí, ale v Česku pro něj bylo prioritou Brno. To nás potěšilo a nakonec se nám ho podařilo získat. Měl by se stát jedním z klíčových hráčů, je to přece reprezentant," říká sportovní manažer Jaroslav Medlík.

Kometa tímto přestupem zřejmě uzavřela kádr pro novou sezonu. "Nikdy neříkej nikdy, ale mužstvo je už asi kompletní. Kvalitních hráčů máme dost," dodal Medlík.