Dnešní tréninkový den absolvoval s fotbalisty 1. FC Brno Jarda Kára, sportovní redaktor brněnského Deníku Rovnost.

18.06.2010 10:07

Dnešní tréninkový den absolvoval s fotbalisty 1. FC Brno také Jarda Kára, sportovní redaktor brněnského Deníku Rovnost.

 

 

 

Staronový trenér brněnských fotbalistů Karel Večeřa vyhověl přání redaktora Deníku a umožnil mu absolvovat s týmem jeden tréninkový den. Jeho průběh si budou moci čtenáři Rovnosti přečíst v sobotním vydání. Tedy pokud se autor reportáže dožije zítřejšího rána.

Přestože Jarda Kára hraje fotbal řadu let v nižších soutěžích (momentálně v Tuřanech), trénink s prvoligovým týmem byl samozřejmě trochu o něčem jiném. A když se k tomu přidalo tropické vedro, určitě párkrát zalitoval, že do toho šel. Ale ke cti mu slouží, že vydržel až do konce. Na stadion přišel ráno před devátou a odcházel po šesté večer.

Trenér Večeřa hosta nijak nešetřil. Postupně absolvoval dopolední dvouhodinovou jednotku na hřišti, po obědě výběh v pisáreckém lesíku, poté cvičení bosu a na závěr regeneraci. „Říkal, že chce s námi strávit celý den, tak musí vydržet,“ glosoval to s úsměvem brněnský kouč.

„Mám z toho velice pozitivní pocit. Kluci byli výborní, perfektně mě přijali mezi sebe. Potěšilo mě, že jsem to relativně dobře zvládl, i když to se ukáže až zítra ráno, jestli vstanu z postele. Klukům každopádně moc nezávidím, že je to zítra čeká znovu,“ přiznal Kára, že jeden tréninkový den mu úplně stačil.

Největším oříškem pro něj bylo cvičení bosu, přestože se s ním už setkal na škole. „Bylo to docela peklo, cvičitelka Hanka Bubníková nasadila divoké tempo a místy jsem vůbec nestíhal. Dalším oříškem byla pro mě trochu paradoxně samotná hra. Hrát s prvoligovými fotbalisty je něco úplně jiného, všechno bylo daleko rychlejší, než jsem zvyklý,“ poznamenal Jarda ke svému výkonu v modelovém utkání, v němž se dostal asi dvakrát k míči – jednou nosem a podruhé zády.