FLINTA NEWS (zprávy ze zbrojovky brno)

24.06.2010 19:05

Pernica se Šuralem budou chybět několik měsíců

 

Minimálně o výraznou část ligového podzimu přijdou obránce Luděk Pernica a útočník Josef Šural.

Fotbalisté Zbrojovky přišli ještě před začátkem podzimu o dva hráče. Úterní trénink nedokončil kvůli zlomenině zánártní kůstky Luděk Pernica a ve středu si pak na turnaji v Nové Včelnici zlomil holenní kost Josef Šural.

„Pernica má zlomený pátý metatarz, léčba si vyžádá minimálně tři měsíce. Šural už je po operaci zlomeniny bérce, přibližně za 14 dní by mohl začít s rehabilitací. Jeho návrat na trávník se zatím nedá přesně určit, teoreticky by ale mohl stihnout závěr podzimu,“ uvedl klubový lékař Prof. MUDr. Petr Gál, Ph.D.

 

Zbrojovka skončila v Nové Včelnici třetí

Zbrojovky neobhájili na turnaji v Nové Včelnici loňské prvenství, když obsadili třetí příčku. Horší zprávou však je, že si Pepa Šural v utkání s Libercem zlomil nohu.

V prvním duelu nastoupila Zbrojovka proti Liberci a toto utkání pro nás vůbec neskončilo dobře. Prohra 0:3 i neproměněná Rabušicova penalta ještě nejsou v přípravném zápase z plného tréninku tragédií, mnohem smutnější je skutečnost, že si Pepa Šural ve druhém poločase při souboji před libereckou brankou zlomil holenní kost.

„Ten zápas jsem vnímal spíš z kondičního pohledu. Bylo to o tom, jak to kluci odmakají a jak se porvou s únavou. Bohužel tam byla z naší strany spousta chyb v defenzivě a i v koncovce jsme si mohli počínat lépe. Liberec byl lepší a hlavně dokázal proměňovat šance. Na ty to bylo tak 8:4 pro soupeře,“ uvedl trenér Karel Večeřa.

Zbrojováci si alespoň částečně spravili chuť v utkání o třetí místo, v němž zdolali České Budějovice 1:0. Vítěznou branku vstřelil zkušený Richard Dostálek, který dorážel míč do sítě po pěkné akci Michaela Rabušice.

„Ve druhém utkání to byl z naší strany konsolidovanější výkon. Měli jsme o něco víc šancí než soupeř, takže bych řekl, že výsledek odpovídá vývoji. Celkový pocit z turnaje nám bohužel kazí Šuralovo vážné zranění,“ dodal Karel Večeřa.

Semifinále
Zbrojovka Brno – Slovan Liberec 0:3 (0:1)
Branky: 19. Liška, 41. Nezmar, 51. Fleišman.
Sestava Brna: Doležal – Červinek, Trousil (31. Jílek), Huška (31. Dvorník), Kovačevič – Okleštěk, Dostálek (31. Križko), Cupák (31. Chlup), Husár (31. Čoupek) – Rabušic, Kalabiška (31. Šural).

Slavia Praha – Dynamo České Budějovice 0:0, na pokutové kopy 3:2.

Zápas o 3. místo:
Zbrojovka Brno – Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
Branka: 24. Dostálek.
Sestava Brna: Bureš – Červinek (31. Kovačevič), Trousil (31. Jílek), Huška (31. Dvorník), Čoupek – Chlup, Dostálek, Križko (31. Cupák), Husár – Kalabiška, Rabušic (31. Okleštěk).

Finále:
Slavia Praha – Slovan Liberec 1:2 (1:0)