Fotbalový svaz vyhrál spor se Susem, miliony mu platit nemusí

16.07.2010 22:21

Fotbalový svaz vyhrál spor se Susem, miliony mu platit nemusí

Fotbalový svaz brněnskému záložníkovi Martinu Susovi nemusí nahradit škodu za nevydání mezinárodní transferkarty. Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí nizozemského soudu v Utrechtu a rozhodl ve prospěch ČMFS.

 

Susovi, který kvůli nevydání transferkarty nemohl rok a půl hrát, měl český svaz zaplatit v přepočtu necelých deset milionu korun.

Sus chtěl v létě 2007 odejít z Brna do Twente Enschede. Klub však byl proti a vedení ČMFS hráči nevydalo transferkartu, neboť měl zaregistrovanou profesionální smlouvu. V Nizozemsku proto mohl s prvním mužstvem jen trénovat a dlouho nastupoval pouze za juniorku. Za Twente si zahrál až loni na jaře.

Údajně však, jak loni v prosinci popsal nizozemský list Tubantia, měl Sus jen amatérskou smlouvu a profesionální byla zaregistrována až později. Evropská fotbalová unie (UEFA) pak zjistila, že byla falešná.

Mezitím se Sus obrátil na nizozemský soud a spor v Utrechtu vyhrál. Soud mu přiřkl odškodné ve výši 334 000 eur, které mělo uhradit ČMFS.

Fotbalový svaz, který kauzu "zdědil" po minulém vedení ČMFS se odvolal a spor vyhrál. "Je to velký úspěch nového vedení svazu a jeho legislativního oddělení," řekl svazový mluvčí Petr Svěcený.

Městský soud v Praze jako odvolací soud v exekuční věci Martina Suse proti ČMFS rozhodl tak, že návrh na prohlášení vykonatelnosti rozsudku soudu v Utrechtu ze dne 5.listopadu 2008 na území České republiky se zamítá.

Martin Sus, který se před rokem vrátil do Brna, je navíc povinen zaplatit ČMFS náhradu nákladů řízení. Proti tomuto usnesení už není dovolání přípustné.