HRUSKA podepsal KOMETĚ!

24.06.2010 19:06

O přestupu do Brna jsem byl rozhodnutý během sekundy, říká Radim Hruška

Pátečního křtu modrobílého parníku Komety, o kterém si můžete přečíst na našem webu, se zúčastnila i jedna z posil brněnského extraligového klubu – bývalý vítkovický útočník Radim Hruška. Ten nám prozradil například to, co rozhodovalo o jeho přestupu do moravské metropole.

Radime, v Kometě jste před několika lety hrál. Jaké jsou Vaše vzpomínky na tento brněnský klub?
Vzpomínky jsou výborné, a proto bylo mým tajným přáním se sem vrátit. Naštěstí se mi to splnilo.

Poslední zápasy, které jste v modrobílém dresu odehrál, byly ty v play-off proti Chomutovu. Budete tak možná jediný ze současného kádru, který tyto souboje pamatuje.
Ten tým je teď sice úplně jiný, ale s většinou kluků jsem se potkával během vzájemných zápasů. Některé z nich znám i osobně.

V Brně jste také potkal nové trenéry. Je letní příprava s nimi jiná, než na jaké jste byl zvyklý?
Ne, myslím si, že příprava nijak nevybočuje. Akorát se tu běhá víc než ve Vítkovicích. Já nějaký extra běžec nejsem, ale vypořádat se s tím musím.

Poslední brněnskou posilou se před pár dny stal také bývalý vítkovický hráč Richard Stehlík. Věděl jste o jeho přestupu ještě předtím, než se udál?
Nevěděl jsem o tom, řekli mi to až dnes kluci. Richard tu ještě nebyl, takže mu určitě v brzké době budu volat a všechno spolu probereme.

Z Ostravy vás do Brna přišlo více, třeba exvítkovický útočník, který právě křtí modrobílý parník. Volal jste si s Petrem Hubáčkem před Vaším přestupem do Komety?
Hubas si ještě ve Vítkovicích dělal srandu, že se v Brně po sezóně sejdeme. On odešel už během ní a já po ní, takže to vyšlo. V kontaktu jsme samozřejmě byli, ale nic extrémního.

Měl jste ještě nějakou jinou nabídku než tu jihomoravskou?
Ano, měl, ale to, že půjdu do Komety, bylo rozhodnuté během jedné sekundy. Samozřejmě jsem to ještě probral s rodinou, ta ale také nebyla proti, takže super.

Hrál ve vašem rychlém rozhodnutí roli i fakt, že jste ve městě pod Špilberkem již působil?
Určitě ano, jsou tu úžasní fanoušci, je tu krásné město, takže si myslím, že tu budeme spokojení jak po sportovní, tak po osobní stránce.

Jaká vůbec byla Vaše posezónní situace v Ostravě?
Byl jsem ve Vítkovicích tři roky, chtěli se mnou prodloužit smlouvu, ale už jsem byl rozhodnutý, že bych chtěl trošku změnit prostředí. V Kometě jsem hrál, měla o mě zájem, tak jsem na tu nabídku kývl a jsem opravdu rád, že to dobře dopadlo.

Děkujeme za rozhovor a ať se Vám v Brně daří!