na KOMETĚ zatím klid, ale ZBROJOVKA POSILUJE nejen z řad nováčků!Aneb novinky z FLINTY!

12.07.2010 22:48

Chlup se zabydluje na pravé straně

 

Zatímco na jaře Filip Chlup v ligové soutěži jen třikrát střídal, před začátkem nové sezony má velkou šanci na základní sestavu.

Podle přípravných zápasů se zdá, že by mohl být Chlup první volbou pro post pravého křídla či ofenzivního záložníka. Nezklamal ani v generálce proti Senici, kdy svým spoluhráčům připravil první dvě branky. „Trenér mi dal v přípravě šanci a myslím, že se mi celkem dařilo. Do ligy zbývá ještě týden, takže uvidíme. Ale určitě cítím, že má šanci na základ,“ uvedl pětadvacetiletý odchovanec Slavkova u Brna.

Do Brna se vrátil v zimě ze zahraničního angažmá v nizozemském Roosendaalu a určitě původně očekával, že v jarní části Gambrinus ligy odehraje víc než 37 minut. „Bylo to velké zklamání, protože v přípravě jsem nastupoval pravidelně a byl jsem na hranici základní sestavy. Nastoupil jsem do prvního mistráku asi na třicet minut a pan Beránek mě hned stáhl. A pak už jsem si vlastně nezahrál,“ povzdechl si Chlup, jenž na jaře nastupoval spíš za třetiligovou juniorku.

Momentálně se však cítí mnohem lépe a věří, že dostane větší šanci. „Teď hlavně cítím důvěru od trenéra, a to je pro mě hodně důležité,“ pochvaluje si původem střední záložník, který ovšem momentálně nastupuje spíš na pravé straně. „Ve středu nastupují Ríša s Polonem, takže tam je velká konkurence. Mně to ale napravo celkem vyhovuje. Navíc se občas můžu stáhnout do středu a uvolnit místo krajnímu bekovi. Nestěžuju si,“ dodal Filip Chlup, jenž má na svém kontě zatím 27 zápasů v nejvyšší soutěži.

Rozhovor s Filipem Chlupem si můžete poslechnout zde
https://www.1fcbrno.cz/…p-po-senici/?…

 

Zbrojovka ulovila talentovaného Senegalce

 

Tříletou smlouvu s klubem FC Zbrojovka Brno dnes podepsal osmnáctiletý záložník Lamine Fall ze Senegalu.

Lamine působil vloni ve slovenské Brezové pod Bradlom, za niž nastupoval ve druhé dorostenecké lize (Bradlová tuto soutěž vyhrála!). To ovšem plně neodráží jeho schopnosti a potenciál. Vždyť před rokem jej testovala Hertha Berlín a projevila o jeho služby velký zájem. „Trénoval jsem normálně s prvním mužstvem a odehrál i nějaké přátelské zápasy. Myslím, že se mnou byli spokojení, ale případný přestup ztroskotal na pracovním povolení,“ poznamenal Fall.

V sobotu oslavil osmnácté narozeniny, čímž se stal způsobilým pro podpis profesionální smlouvy. A jako první přišlo Brno. „Lamine u nás podepsal smlouvu do 30. června 2013. Sledovali jsme ho delší dobu a určitě má velký potenciál. Jeho výhodou je, že už rok působil na Slovensku, takže by neměl mít větší potíže s aklimatizací,“ uvedl sportovní ředitel Karel Večeřa, který se byl na Falla osobně na Slovensku několikrát podívat.

Osmnáctiletý Senegalec vzhledem ke svému předchozímu angažmá na Slovensku slušně rozumí česky a kromě francouzštiny se domluví i anglicky. V Brezové nastupoval nejčastěji na postu defenzivního záložníka, ale dokáže být nebezpečný i v zakončení. Ve Zbrojovce s ním nejprve počítají pro dorost, ale časem by se měl určitě prosadit i do seniorksého týmu. „Nechceme nic uspěchat, dáme mu čas na aklimatizaci. Bude lepší, když se posune nahoru, než kdyby tomu mělo být naopak,“ doplnil Karel Večeřa.

Hodek střelcem?

Slovenský útočník Andrej Hodek zatím po zlomenině zánártní kůstky v áčku naskakuje jen na pár minut, ale v sobotním modelovém utkání s juniorkou vstřelil tři góly a naznačil, že se dostává do formy.

V sobotní generálce se Senicí naskočil až v úplném závěru, ale trenér Večeřa jeho připravenost vyzkoušel v dopoledním modelovém utkání s juniorkou. „Otestoval jsem si, že už můžu hrát celý zápas. I když v lize bych celých devadesát minut asi ještě nezvládl. Pokud se dostanu v Jablonci alespoň na lavičku, tak to bude super,“ poznamenal Andrej Hodek.

Kvůli zlomenině zánártní kůstky vynechal prakticky celé jaro, ale momentálně už trénuje bez úlev. „Všechno dělám na sto procent, spíš si ještě musím přidávat. Noha drží a kondička je čím dál lepší,“ pochvaluje si.

Na jaře zažil jen úspěšný start, k němuž přispěl vstřelenou brankou na Slovácku, ale pak už jen sledoval z tribuny trápení svých spoluhráčů. Teď věří, že výkony mužstva půjdou nahoru. „Trenér Večeřa přinesl takový nový vánek. Myslím, že jsou teď kluci víc vyhecovaní a chtějí něco dokázat. Pevně věřím, že letos skončíme mnohem líp než vloni,“ věří devětadvacetiletý útočník.

Rozhovor s Andrejem Hodkem si můžete poslechnout zde
https://www.1fcbrno.cz/…k-po-senici/?…