Poslední přípravný zápas ZBROJOVKY nadělil 6 gólů

10.07.2010 21:50

Generálka v Náměšti přinesla šest gólů

V posledním přípravném utkání před začátkem ligové soutěže remizovali fotbalisté Zbrojovky v Náměšti nad Oslavou se šestým celkem slovenské ligy FK Senica 3:3.

Pokud trenér Večeřa po svém nástupu do funkce sliboval útočný fotbal, tak utkání se Senicí tato slova naplnilo. V koučových ideálních představách je však ale nejspíš o něco lepší výkon zadních řad. „Dali jsme tři góly, s čímž museli být fanoušci spokojeni. Na druhou stranu je jasné, že se mi moc nezamlouvala naše obranná činnost v prvním poločase, v němž jsme třikrát inkasovali. Na tom musíme ještě do ligového startu zapracovat,“ poznamenal Karel Večeřa.

První gól zápasu vstřelil po Chlupově pěkném pasu „domácí“ Michael Rabušic, který právě v Náměšti nad Oslavou s fotbalem začínal a v hledišti měl řadu fanoušků. V dalším průběhu první půle se strhla doslova gólová smršť. Za Senici nejprve z penalty vyrovnal Piroška a po něm se zpoza šestnáctky krásně trefil Faldyna. Brňané srovnali technickou střelou Dostálka, ale o chvíli později zachybovali v obraně, když míč propadl až k úplně volnému Faldynovi, který nedal Doležalovi šanci.

V tropickém vedru se hrál překvapivě dobrý fotbal i po přestávce, kdy si Zbrojovka udržovala mírnou převahu. Velkou šanci prováhal Kalabiška, ale v 65. minutě byl úspěšnější výborně hrající Richard Dostálek, který hlavou využil přesný Husárův centr. V závěru zápasu byli Brňané vítězství o něco blíž, ale skóre se už neměnilo.

Zbrojovka Brno – FK Senica 3:3 (2:3)
Branky: 29. a 65. Dostálek, 15. Rabušic – 24. a 35. Faldyna, 22. Piroška (pok. kop).
Sestava Zbrojovky: Doležal (46. Bureš) – Červinek (46. Križko), Jílek, Trousil, Husár – Dostálek, Křeček, Cupák (46. Okleštěk) – Chlup (87. Hodek), Rabušic (62. Čoupek), Kalabiška (87. Střeštík).