Přebyteční hráči Brna nejdou na odbyt

04.07.2010 13:43

Přebyteční hráči Brna nejdou na odbyt

Fotbalisté brněnské Zbrojovky už přešli z kondiční přípravy na tu herní. Trenérovi Večeřovi kazí náladu dvě vážná zranění, těší ho však pracovitost hráčů na trénincích, a hledá pravého záložníka. 

                                                                           

Na začátku letní přípravy trenér brněnských fotbalistů Karel Večeřa jako jeden z hlavních úkolů vyhlásil: "Máme dvě mužstva dospělých, kde může hrát třicet lidí, a přitom máme šedesát hráčů pod smlouvami. Takže musíme udat někoho z klubu ven."

Tento záměr se však zatím Zbrojovce nedaří. "Zatím se nám nikoho udat nepodařilo," sdělil včera Večeřa. Že by nikdo o Brnem odložené fotbalisty neměl zájem? "Oni i ti hráči a lidé kolem nich mají představu, jak jsou žádaní, a to za podmínek, co měli tady. To ale bohužel není pravda."

Tohle pro brněnský klub není dobrá zpráva, stejně jako vážná zranění ofenzivního hráče Josefa Šurala a obránce Luďka Pernici, kteří zmeškají několik měsíců.

Jinak ovšem ze Zbrojovky chodí spíš příznivé informace. Například ta, že v dnešní přípravě proti Dubnici (hraje se od 16 hodin v Ivančicích) by měl část zápasu odehrát dlouhodobě zraněný útočník Tomáš Došek. Při včerejším nácviku centrů skóroval jako nikdo jiný.

"Na soustředění v Rakousku by se měli postupně zapojovat i další marodi. Marek Střeštík a Andrej Hodek už mají něco odtrénováno, u Františka Dřížďala je taky jen otázka času, kdy naskočí do zápasu. Lukáš Křeček má ještě trochu problémy s kotníkem, ale i on by měl být brzo v pořádku," oznamuje Večeřa.

Ten už své svěřence přestal honit za kondicí. "Tréninky už jsou zaměřené na techniku a taktiku," podotýká kouč a sportovní ředitel v jedné osobě, který si pochvaluje přístup týmu k přípravě. "Kluci jsou poctiví a opravdu všechno odjezdí, nemám sebemenší připomínku. Jen je potřeba, aby to, co předvádějí v tréninku, odevzdali i v zápasech."

V neděli Zbrojovka vyrazí na soustředění do rakouského Pibersteinu, kde ji čekají tři duely. S výpravou odcestuje i srbský krajní obránce Zdravko Kovačevič. "Má předpoklady, proto jsme si ho nechali. V Rakousku se rozhodneme, jestli zůstane i na sezonu," uvedl Večeřa, který se poohlíží i po další posile. "Potřebujeme pravého záložníka, protože Borákovi našli nějakého streptokoka, a do Rakouska s námi nejede."

Zprávy, že by Brno lanařilo útočníka Karla Kroupu ze Zlína, Večeřa odmítl. "Chtěli jsme ho v zimě, ale teď jsme o tom vůbec nejednali, protože máme útočníků dost."

Kdo z nich pronikne do základu, by se stejně jako u ostatních postů mělo ukázat v Rakousku. "Tam by se měla sestava krystalizovat. Snad zůstanou všichni zdraví," doufá Večeřa v další příznivou okolnost.