Toto má být proměna ZBROJOVKY? jedním slovem HNUS

25.07.2010 21:11

Tvrdý direkt. Brnu naložil nováček: Brno - Ústí nad Labem 1:3

Prvoligový nováček se ve druhém kole dočkal premiérového vítězství. Fotbalisté Ústí nad Labem řádili v Brně, kde vyhráli 3:1,

 

mohli přitom vyhrát ještě vyšším rozdílem.

V lize už jsou jen dva týmy, které nezískaly ani bod. Kromě Brna ještě poslední Teplice.

"Neměli jsme žádný důraz, hráli jsme bez bojovného ducha, byla tam hodně cítit beznaděj," uvedl brněnský kouč Karel Večeřa.

Brňané k domácímu duelu přistoupili laxně, což se jim brzy vymstilo.

V sedmé minutě dostal Kraut na polovině soupeře hodně prostoru, postupoval sám směrem k šestnáctce a když ho stále nikdo neatakoval, napálil míč z dvaceti metrů přesně k levé tyči.

"Tenhle gól nám pomohl. Pak už jsme hráli maximálně soustředěně, hráči do hry dali srdce," pochvaloval si ústecký trenér Svatopluk Habanec.

Domácí se ze šoku dlouho nemohli vzpamatovat. Nic jim nebylo platné, že v prostoru středového kruhu kombinovali na jeden dotek, když se nemohli dostat před pokutové území a ohrozit Novákovu branku.

Hostující gólman se zapotil pouze ve 23. minutě, kdy vytáhl nad břevno Rabušicovu hlavičku.

Neplodná hra Brna vyhovovala severočeskému týmu, který zpevnil defenzivu a snažil se o rychlé protiútoky. Jeden z nich přetavil ve druhý gól. Nekrytý Doležal napřáhl dvě minuty před pauzou podobně jako Kraut z dvaceti metrů a Bureš ani v tomto případě na míč nedosáhl.

Brno po přestávce vrhlo všechny síly do útoku.

V 53. minutě byl blízko snížení stoper Trousil, ale v poslední chvíli mu jeden z ústeckých obránců střelu zablokoval na roh. V 57. minutě neuspěl ani Kalabiška.

Naopak uspěli ústečtí fotbalisté. Pálil Martykán, míč se zastavil o Husárovu ruku a sudí nařídil pokutový kop. Doležal poslal Bureše k opačné tyči a svým druhým gólem v zápase prakticky rozhodl.

Krátce po třetí brance se do další střelecké pozice dostal po standardní
situaci stoper Polák, ovšem čtvrtý gól nepřidal.

Brno sice v závěru vyvinulo náznak náporu a díky Dostálkovi tři minuty před koncem zlomilo čekání na první střelecký zápis v sezoně, ale špatný dojem z utkání tím nemohlo vylepšit.

Brno 1:3 (0:2) Ústí n. Labem

 

zápas skončil - sledovali jsme detailně

Góly:
87. R. Dostálek

Góly:
7. D. Kraut , 43. M. Doležal , 63. M. Doležal (pen.)

 

Sestavy:
T. Bureš - J. Červinek , M. Jílek , J. Trousil , M. Husár (67. A. Hodek ) - F. Chlup , R. Dostálek , L. Křeček (46. T. Okleštěk ), T. Polách , J. Kalabiška (67. M. Střeštík ) - M. Rabušic

Sestavy:
R. Novák - M. Valenta , P. Džuban , J. Polák , V. Vrtělka - M. Doležal (72. J. Franc ), M. Zachariáš (88. M. Gibala ), J. Martykán , Z. Volek - D. Kraut , T. Krbeček (81. M. Jindráček )

 

Náhradníci:
M. Doležal , P. Čoupek , J. Dvorník , D. Cupák

Náhradníci:
A. Buček , L. Benčík

 

Žluté karty:

Žluté karty:
27. T. Krbeček , 60. Z. Volek

 

Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil , Moláček

Počet diváků: 3025 (28% z kapacity 10785 diváků)