Trenér Večeřa, chceme dávat góly

11.07.2010 17:50

Večeřa: Chceme dávat góly

 

Spokojenost se třemi vstřelenými brankami a znepokojení nad chybami v obraně, po nichž fotbalisté Zbrojovky naopak třikrát inkasovali. Tyto pocity se mísily v hodnocení trenéra Karla Večeři po ligové generálce se slovenskou Senicí.

Při poslední přípravě v Náměšti nad Oslavou se diváci určitě nenudili, především v prvním poločase, kdy během dvaceti minut padlo pět branek. „Těší mě, že jsme všechny tři góly vstřelili po pěkných akcích. Kdyby se nám něco podobného podažilo i v Jablonci při ligovém startu, tak bych byl spokojený. Jsem vyznavačem ofenzivního fotbalu a chceme dávat góly. Na druhou stranu jsme bohužel nezvládli obranné situace kvůli nekoncentrovanosti a malému důrazu. Branky jsme soupeři po vlastních chybách nachystali sami. Možná je ale dobře, že se to stalo tady a ne v lize. Snad si kluci uvědomili, že takhle to nejde a udělají všechno pro to, aby se nic podobného neopakovalo,“ poznamenal trenér Karel Večeřa.

Tři inkasované branky v první půli zkušenému kouči trochu zamotaly hlavu při plánování základní sestavy pro úvodní ligový duel v Jablonci. „Původně jsem předpokládal, že sestava v Jablonci bude hodně podobná té, která nastoupila v prvním poločase proti Senici. Ovšem po tom, co jsme předváděli v defenzivní činnosti, to tak asi nebude. Budu o tom ještě muset přemýšlet,“ připustil Večeřa.

Téměř jisté je, že do Jablonce neodcestují František Dřížďal s Tomášem Doškem. „Došek má potíže s lýtkovým svalem a Dřížďal má právě na den utkání s Jabloncem naplánovanou kontrolní magnetickou rezonanci. Naopak by ale už měl být v pořádku Tomáš Polách, který proti Senici nehrál,“ poznamenal Karel Večeřa. Ten nejspíš nemůže na celých devadesát minut počítat ani s triem rekonvalescentů Hodek, Střeštík a Borák. Ti ale stejně jako Dřížďal nebo nováček Kovačevič odehráli v sobotu dopoledne modelové utkání s juniorkou.

Po Kovačevičovi by měl v příštím týdnu přijít i jeden fotbalista z afrického kontinentu, a to konkrétně ze Senegalu. „Jedná se o talentovaného osmnáctiletého záložníka, který má skvělé předpoklady. Zatím s ním ale počítáme spíš pro dorost a juniorku,“ doplnil Večeřa, jenž jinak v dalším průběhu přestupního termínu spíš očekává odchody hráčů, s nimiž už klub do budoucna nepočítá.