V Rondu to bzučet nebude, Kometa zakázala vuvuzely

04.07.2010 13:37

V Rondu to bzučet nebude, Kometa zakázala vuvuzely

Zřejmě už jste ten zvuk slyšeli, i když vás třeba fotbal vůbec nezajímá. Bzukotu trubek vuvuzel na probíhajícím mistrovství světa v Jihoafrické republice je totiž těžké se vyhnout. Ovšem fanoušci hokejové Komety, kteří se báli, že je představa roje včel bude pronásledovat i při jejích zápasech, můžou být v klidu. Kometa totiž rozhodla, že návštěvníky její haly vuvuzely rušit nebudou.

"V zájmu zachování jedinečné atmosféry, která panuje během domácích utkání Komety Brno v hale Rondo, nebude umožněn vstup s vuvuzelou na všechna domácí utkání Komety." stojí v prohlášení brněnského klubu.

Toto rozhodnutí má své opodstatnění. Plastové trubky, vydávající protivný zvuk, ještě nedávno téměř nikdo neznal. Díky fotbalovému šampionátu se však staly nejen proklínaným nástrojem, ale pro mnoho lidí také hitem, po kterém se shánějí. A to platí i pro Česko.

Kometa se tak pojistila, že proslulé chorály jejich fandů doprovázené bubny nebude rušit nepříjemné troubení. V případě vuvuzel totiž narozdíl od obvyklého fandění platí, že na hodně rámusu stačí jen málo lidí. Většina fanoušků rozhodnutí svého klubu vítá.

"Tím pádem nebude hrozit, že by se někdo pokusil na ten mučící přístroj v Rondu fandit," ulevil si jeden z nich na diskusním fóru Komety.