Zbrojovka chce hrát atraktivní fotbal

15.07.2010 05:41

Zbrojovka chce hrát atraktivní fotbal

Atraktivním fotbalem přilákat fanoušky zpět na stadion. To je před nadcházející sezonou hlavní cíl vedení klubu FC Zbrojovka Brno, který zazněl na dnešní tiskové konferenci v hotelu Comsa Brno Palace.

Konkrétní cíl na umístění ze strany vedení nepadl, ale je jasné, že se v tabulce očekává posun směrem nahoru. „S posledními dvěma sezonami jsme byli velice nespokojeni. Chtěli bychom hrát letos mnohem atraktivnější fotbal, který by přitáhl lidi na stadion. Jasný cíl na umístění v tabulce jsme nestanovili, ale samozřejmě bychom se chtěli pohybovat v její horní polovině,“ uvedl Karel Jarůšek, předseda představenstva FC Zbrojovka Brno.

Pro letošní sezonu dochází k navýšení ročního rozpočtu. „Vloni jsme měli rozpočet asi 80 milionů, letos se dostáváme na nějakých 90 až 95. Na navýšení mají největší podíl platy hráčů, z nichž některých neperspektivních bychom se rádi zbavili. Hodně jsme investovali také do mládeže, u níž jsme najeli na úplně novou koncepci. Tam však věříme v návratnost těchto investic. Jinak ale musíme po stránce ekonomické sáhnout k úsporám, jako ostatně asi všude jinde. Už jsme udělali řadu personálních, ekonomických a dalších opatření, která nejsou vidět a měly by klubu prospět. Hodně si také slibujeme od změny trenéra, která výrazně vylepšila atmosféru v kabině A mužstva,“ poznamenal ředitel klubu Pavel Mokrý.

Nejen na zlepšenou atmosféru, ale především na poctivou práci na hřišti sází trenér Karel Večeřa. „Chceme vylepšit pohled veřejnosti na brněnský fotbal. Samozřejmě bychom chtěli také skončit co nejvýš v tabulce, ovšem až samotná sezona ukáže, jak jsme na ni připraveni. Za sebe mohu říct, že jsem byl s přístupem hráčů spokojen a myslím, že jsme udělali kus práce,“ uvedl trenér Večeřa, jemuž během letní přípravy pokazilo náladu pouze zranění několika hráčů. „Mrzí mě to u všech, ale možná nejvíc u Pepy Šurala, který se dostával do fazony,“ připomněl kouč vážné zranění talentovaného útočníka, který bude chybět možná celý podzim.