Zbrojovka vyhrála soutěž fair play

04.07.2010 13:38

Pro některé fanoušky téměř posvátný název Zbrojovka začal okamžitě fungovat. Jen pár dní po návratu k tradici získal klub první trofej. Zatím jde „jen“ o pohár pro vítěze soutěže fair play v uplynulém ročníku Gambrinus ligy.

Brněnští fotbalisté vyhráli soutěž fair play za ligový ročník 2009/2010. Týmům se během sezony započítávají trestné body za nasbírané žluté a červené karty, stejně jako za další disciplinární přestupky hráčů nebo členů realizačního týmu a také za nevhodné chování fanoušků.

Zbrojováci mohou litovat toho, že si podobně nevedli čeští zástupci v evropských pohárech. Pokud by totiž Česká republika vyhrála soutěž fair play, tak by získala jedno místo navíc v kvalifikaci Evropské ligy právě pro vítěze národní soutěže slušnosti. UEFA navíc losuje další dva státy, které mají stejnou možnost. Letos byli nejslušnější Švédové, zatímco při losu se štěstí usmálo na Dány a Finy. Toto pravidlo platí už šestnáct let a za tu dobu získalo právo startu v pohárech jediné české mužstvo – Sigma Olomouc v roce 2002.

„Samozřejmě je pěkné, že jsme soutěž fair play vyhráli, ale byl bych mnohem radši, kdybychom místo toho skončili v ligové tabulce o několik příček výš,“ prohlásil kapitán Jan Trousil, který by se za rok určitě rád nechal vyfotit s nějakým cennějším pohárem.