ANGEL KRSTEV podruhé (převzato z idnes.cz)

01.01.2010 12:45

Chtěl bych ještě ven a domů se vrátit na stará kolena, plánuje Krstev

1. ledna 2010  9:41 převzato z IDNES.cz

 

Výhrou nad Zlínem 4:3 a také šestnácti trestnými minutami zarámoval svůj debut v brněnské Kometě obránce Angel Krstev. "Při posledním vyloučení jsem byl nervózní jak ve dvaceti," smál se muž s bulharskými kořeny. Zápas si zahrál po více než měsíci, protože v závěru svého angažmá v KHL v Nižném Novgorodu se stal nechtěným.

 

A tak se vrátil do momentálně mateřské Komety. A i když na něm byla znát nerozehranost, v momentální situaci Brna by měl být alespoň na čas solidní posilou. "Jsem rád, že jsem si konečně zahrál zápas, je to něco jiného než tréninky. Ale měl jsem z toho obavy," přiznal 29letý bek.

Máte představu, jak dlouho by měla trvat vaše brněnská štace?
Nemám. Může se stát, že tu vydržím do konce sezony, můžu odejít 15. ledna, můžu odejít 30. ledna. Tolik to neřeším, dělá to můj agent. Budu hrát naplno tam, kde zrovna budu. Teď v Kometě.

Je to vaše priorita dohrát sezonu někde v zahraničí?
Určitě bych chtěl jít ven, zatím jsem ještě docela mladý, a až na stará kolena bych chtěl domů.

Jaké soutěže pro vás přicházejí v úvahu v zahraničí?
Samozřejmě je to nejen o penězích, ale i o kvalitě. Nešel bych nejspíš třeba do Německa, ale spíš do Ruska, do Švédska nebo do Švýcarska.

Finsko už není v kurzu?
Nevím, ale tam mě to nějak neláká.

Nemrzelo vás, že jdete do týmu, který je poslední, byť se herně i výsledkově zvedá?
To ne, byl jsem rád, že mi dali šanci, že tu můžu hrát a mám šanci také odejít jinam, když se něco dobrého naskytne. Každopádně kluci hrají výborně.

Manko na předposlední Kladno zatím zůstává na osmi bodech. Jak vidíte další perspektivu?
Když jsem viděl v zápase, jak kluci makají, tak si myslím, že když jim to vydrží, tak to bude bez problémů.

Proč jste musel z Ruska odejít? Šlo prý spíš o diplomacii než o výkony.
Přišlo mi to tak. Nikdo mi nic neřekl. Když se podíváte na výsledky nebo na internet, kde se diváci ptali, proč nehraju... Byl jsem jeden z nejlepších obránců. Tak jsem se ptal a nikdo mi nedokázal odpovědět, proč nehraju. Tak jsem začal tušit, že to bude dirigované někde seshora, tak jsem šel za trenérem. Mám rád rovinu a nebojím se zeptat. A trenér mi vyloženě řekl, že je dost malý pán na to, aby určoval, kdo bude hrát.

Funguje to tak i v ostatních ruských klubech?
To nevím, to jsem neřešil, řeším jen sám sebe. Na ostatní se neohlížím, to není dobrá vlastnost. Bohužel to prostě padlo na mě.

Odchod z Ruska jste inicioval vy, nebo to byla snaha klubu?
Kdybych tam zůstal, tak bych měl po sezoně. Rozhodoval jsem se, jestli tam budu sedět a zabalím sezonu, nebo si půjdu zahrát jinam. Takže jsem odešel, abych ještě hrál.

Jak jste byl spokojený po hokejové stránce?
Hodně. Hrál jsem 25 minut za zápas, dařilo se, vyhrávali jsme.

Je tam nějaký rozdíl v pojetí hokeje?
Hrají hrozně individuálně, hodně to tahají a tlačí se před bránu. Jsou hodně šikovní na puku, takže si to zase umí dobře nahrát, když nahrajou. Ale jinak žádný větší rozdíl.

Jaké je to pro obránce? Je to tak, že spíš rozehrají a pak už si to útočníci tahají sami?
To ne, obránci se do toho taky zapojují, i když oni to nemají moc rádi. Liga je hodně defenzivní a koukají se hlavně dozadu, dopředu jen co vyjde.