Flinta bída...

17.05.2010 21:14

Brněnští fotbalisté skončili prohrou. Byl to ztracený rok, mrzí je

Ani ve svém posledním zápase na brněnské lavičce si trenér Miroslav Beránek příliš radosti neužil. Jeho tým v sobotu doma podlehl 1:2 týmu Bohemians 1905. "Tak to chodí, když uděláte takové chyby, jaké jsme udělali," prohodil kouč.

 

eho svěřenci, konkrétně velezkušení stopeři Trousil s Dvorníkem, stihli vyrobit dvě hrůzostrašné minely do 18. minuty, v níž už prohrávali 0:2. "Soupeři kopli dlouhý balon a šli sami na gólmana, tohle si musí rozebrat obránci. Ale je to chyba i nás vepředu, že jsme nedali gól. Byli jsme úplně dřevění," poznamenal útočník Michael Rabušic.

Brňané se s uplynulou sezonou rozloučili stylově, tedy výkonem, na který už si všichni kolem nich zvykli. Byl prošpikován naivními kiksy v obraně, nemohoucností v útoku a chabým nasazením. To vše před téměř prázdnými tribunami.

"Není se co divit, že diváci nechodí. V posledním kole už o nic nešlo a hráči měli ukázat, že mají na lepší výkony. Místo toho prohrají," uvedl majitel klubu Roman Pros.

Domácí tým se snažil pozvednout veterán Richard Dostálek, který v úvodu druhého poločasu snížil. Ještě předtím burcoval tým v kabině.

"Řekl jsem hodně sprostých slov, ale jako Jágr jsem nebyl," připomněl záložník nedávný proslov hokejové hvězdy. "Bohužel jsem se neudržel a musel jsem zvýšit hlas.

Začátek druhého poločasu ukázal, že to k něčemu bylo, ale asi jsem pořád křičel málo." Ne že by Brno nemělo šance, ale nakládalo s nimi prachbídně. A tak se propadlo na konečné 11. místo v lize, tedy na stejnou pozici jako loni. "Byla to promarněná sezona.

Další ztracený rok fotbalového života," zhodnotil ročník Pros. "Musíme si odpočinout, nabrat síly a začít pracovat odznova," řekl Rabušic.

Příští dny budou v Brně ve znamení hledání nového trenéra. "Jeho jméno řekneme do týdne," oznámil Pros. Jako nejpravděpodobnější kouč se jeví Karel Večeřa, který však nechce opustit současný post sportovního ředitele. Pokud dokáže obě funkce skloubit, mohl by mu asistenta dělat Petr Čuhel.