FLINTA vyhrála v Teplicích !!!

22.03.2010 05:53

O překvapení se postaral mladík Jílek: Teplice Brno 0:1

 

20. března 2010  19:50

Fotbalisté Teplic už nejsou první. V 20. kole totiž doma prohráli 0:1 s Brnem. O sesazení lídra z čela tabulky se postaral mladý obránce Jílek. 

"Byli jsme dobře připraveni. Hráči zkrátka ukázali, že vyhrát se dá všude," radoval se po utkání brněnský kouč Miroslav Beránek.

Domácí měli od začátku více ze hry, tlačili se před branku Brna, ale pořádnou melu před ní za celou první půli nadělali jen jedinkrát.

Zoubele ve 12. minutě na půlce nevěděl co s míčem, tak natáhl krok, prošel přes dva hráče a za chvíli z levé strany šestnáctky prostrkával míč k Liboru Doškovi, jenže ten začal na malém vápně kličkovat a svou šanci prováhal.

A pak už se hra zase ubírala podle stereotypního scénáře, který velel Teplicím útočit do plných a Brňanům zase zkoušet nepříjemné brejky.

Ani jedno ale hmatatelný efekt dlouho neneslo.

Poločasová pauza pomohla nejdřív hostům. V 51. minutě protáhl teplickou obranu Polách, který si na levé straně vápna položil Vidličku a zpětným pasem vyzval k ráně Křečka, který to sice měl k bráně dobrých dvacet metrů, jeho ránu se ovšem pokoušel tečovat Tomáš Došek a k úspěchu mu chyběly centimetry.

Na Stínadla přišla solidní pětitisícová návštěva a vytvořila domácím velmi hlučnou kulisu, která jediná zápas dlouho zvedala z průměru.

Vše totiž probudilo až střídání matného Libora Doška za Vondráška, po němž začal být v brněnské obraně pořádný průvan.

V 67. minutě to načal právě Vondrášek, který si zaběhl na Sivův pas z levé strany, sám na malém vápně ale na míč nedosáhl.

Brněnští obránci v těch chvílích vůbec nestíhali, Teplice byly jasně lepší.

Přesto to byli právě Severočeši, kdo nakonec inkasoval.

Všechno začal nevynucený zmatek v teplické rozehrávce, po němž se dostali Brňané k rohovému kopu z levé strany, který našel na bližší tyči obránce Jílka a jeho oblouček zapadl až do sítě.

Otřesení domácí se sice snažili ještě alespoň vyrovnat, jenže jejich snaha už byla hodně křečovitá a příliš nebezpečí neznamenala.

"Ten výkon nebyl ideální, ale musíme zůstat nohama na zemi. Pořád se tu mluví o nějakém titulu, ale nesmíme zapomenout na ostatní týmy kolem nás. Ne vždycky se nám podaří vyhrát," uvedl teplický trenér Jiří Plíšek.

Teplice 0:1 (0:0) Brno

 

zápas skončil - sledovali jsme detailně

Góly:

Góly:
85. M. Jílek

 

Sestavy:
M. Slavík - V. Vidlička , M. Klein , A. Rosa , M. Siva (87. R. Veverka ) - P. Verbíř , Š. Vachoušek , A. Ljevakovič , L. Zoubele (66. V. Stožický ) - L. Došek (60. T. Vondrášek ), A. Mahmutovič

Sestavy:
T. Bureš - M. Jílek , J. Huška , J. Trousil , M. Husár - M. Rabušic (73. T. Okleštěk ), T. Polách (90. J. Borák ), L. Křeček , R. Dostálek , J. Kalabiška - T. Došek

 

Náhradníci:
T. Grigar , M. Gašparík , M. Doležal , D. Kalivoda

Náhradníci:
M. Doležal , J. Križko , D. Pašek , F. Chlup , R. Šamánek

 

Rozhodčí: Jech - Ubias , Jiřík

Počet diváků: 4890 (27% z kapacity 1821 diváků)