Kde bere Kometa miliony na posily? V rozpočtu má rezervu a stojí za ní město

15.01.2010 17:53

Kde bere Kometa miliony na posily? V rozpočtu má rezervu a stojí za ní město

15. ledna 2010  11:15 idnes.cz

Varaďa, Novák, Krstev, Divíšek, Hubáček... Jedna milionová posila za druhou přichází během sezony do brněnské Komety. Kde na ně nováček hokejové extraligy bere? "V rozpočtu jsme měli rezervu. Takže jsme ho ani nemuseli navyšovat," tvrdí majitel klubu Libor Zábranský. Ostatní kluby mu nabízejí hráče doslova každý den.

Velmi silný faktor brněnského hokeje - FANOUŠCI !

 

Hlad po hokeji je v Brně obrovský a z toho těží klubová pokladna. Nejen ze vstupného, které díky vysokým návštěvám přinese odhadem kolem 25 milionů korun ročně. Mnohem podstatnější částkou do kasičky přispějí sponzoři.

"Ti díky zdravé ekonomice bez problémů plní své závazky. Je to výsledek naší dlouhodobé práce jak ve vztazích s partnery, tak s městem," říká šéf Komety Libor Zábranský.

Rozpočet

Čtvrtinu zaplatí fanoušci

Že příjem ze vstupného nestojí v celkovém objemu vyplacených prostředků ani za řeč? To možná platí ve většině extraligových mužstev, rozhodně ale ne v Brně. Díky nemalým cenám lístků a stále plné hale Rondo přinesou fanoušci Komety do klubové kasy okolo 20 milionů korun za sezonu - a to představuje skoro pětinu rozpočtu. V Česku věc nevídaná, lépe na tom jsou snad jen Pardubice. "Je to naše výhoda. Nejen kvůli příjmům ze vstupného. Velký zájem fanoušků o hokej znamená také zájem sponzorů," připomíná majitel klubu Libor Zábranský.

 

Právě opora v domovském městě je pro klub klíčová. "Bez podpory radnice extraliga dělat prostě nejde. Mám tím na mysli pomoc nejen finanční, ale i morální," uvádí Zábranský.

"Doufám, že to, co se vedení radnice v čele s panem primátorem povedlo nastavit, zůstane na hodně dlouhou dobu, protože bez toho se na takové úrovni hokej dělat nedá."

Magistrát sice v Brně přispívá jen na mládež, ale jeho spojení s klubem je lákadlem pro mnohé sponzory. "Pro klub je vždycky lepší, když je v něm město zainteresované. Ve VIP prostorách při zápasech se budují kontakty a ty jsou pro podnikatele důležité," říká jeden z manažerů jiného extraligového účastníka.

Vedení Komety se každopádně podařilo zajistit na sezonu takový balík, jakým při svém vstupu do extraligy nedisponoval snad ani Vsetín.

Rozpočet klubu činí 111 milionů korun, z toho celých 95 milionů spolkne první tým, 16 milionů stojí mládež. Mužstvo, které hraje nejvyšší soutěž poprvé po třinácti letech, se tak hned při svém vstupu do extraligy zařadilo k nejbohatším v zemi.

Teď je jen na hráčích, aby to dokázali prodat i na ledě. Cíl je jasný: vytáhnout Kometu z posledního místa v tabulce a zachránit se mezi elitou.