PROS udělal další kiks a prodal Marečka

24.01.2010 10:05

Anderlecht zlákal dalšího Čecha. Talent Mareček má před podpisem smlouvy

 

23. ledna 2010  10:17,  aktualizováno 13:58

 

Zítka, Polák, Mazuch... A teď i Lukáš Mareček. Už čtvrtý český fotbalista má najít místo v kádru Anderlechtu Brusel. Přesun talentovaného záložníka z Brna do belgické metropole bude dořešen během příštího týdne. "Finalizujeme poslední detaily mezi kluby a hráčovu smlouvu," potvrdil Marečkův agent Pavel Zíka.

 

Anderlecht projevuje zájem o Marečka už několik měsíců, ale až nyní se zdá, že s Brnem našel společnou řeč. Belgičané nejprve navrhovali, že Marečka vyzkoušejí během půlročního hostování, což se však české straně nezamlouvalo.

Podle Zíky by měl Mareček odejít do Anderlechtu na přestup. V zákulisí se hovoří o tom, že talentovaný záložník, který v české lize přes nízký věk odehrál už 50 zápasů, tržní hodnotu kolem 60 milionů korun. "Anderlecht je pro Lukáše ideální klub pro první zahraniční angažmá," podotkl Zíka ze společnosti Sport Invest.

Brněnský klub nicméně zatím vyvrací tvrzení, že už je Marečkův přestup hotový. "S Anderlechtem sice jednáme, ale dohodnuti nejsme, nic není uzavřeno. Zřejmě toho pan Zíka ví více než my," řekl ČTK majoritní vlastník brněnského klubu Roman Pros.

Devatenáctiletý Mareček se podle všeho stane čtvrtým Čechem v bruselském týmu. Už osm let v nejslavnějším belgickém klubu působí brankář Daniel Zítka, který se před více rokem vážně zranil a nyní se pokouší vrátit na místo jedničky.

Třetí sezonu mezi "Fialkami" tráví reprezentační záložník Jan Polák, jenž by měl do hry naskočit během jara po podzimní operaci kolena, a od loňského léta pravidelně v obraně nastupuje stoper Ondřej Mazuch, Marečkův spoluhráč z jednadvacítky.