Průvan v kádru Brna: tým opouští trio Brazilců i další fotbalisté

02.01.2010 12:02

Průvan v kádru Brna: tým opouští trio Brazilců i další fotbalisté

2. ledna 2010  11:23 idnes.cz

 

 

Rozpačitý podzim, po němž fotbalisté Brna uvízli v prvoligové tabulce až na dvanáctém místě, si vyžádal oběti. Před zahájením zimní přípravy z kádru mizí brazilské trio Elton Lira, Léo a Dalmo. Klub už dál nepočítá ani s Petrem Čoupkem, Romanem Smutným a Róbertem Szegedim.

 

Představily se první posily: slovenský záložník Jaroslav Kolbas a středopolař Lukáš Křeček z druholigové Vlašimi.

Všichni tři Brazilci jsou momentálně doma v Jižní Americe. Zprávy o jejich odchodu prosakovaly už po skončení podzimní části soutěže. Všichni tři mají však v Brně uzavřeny dlouhodobé smlouvy. Vedení klubu už na konci roku začalo jednat s jejich manažery o případném ukončení kontraktů, protože s hrou brazilského tria nebylo spokojeno.

"Situace vypadá nadějně, všichni tři fotbalisté si shánějí angažmá v Brazílii. Požádali nás o zaslání písemného povolení k hostování, s čímž jsme souhlasili," uvedl na klubovém webu Večeřa.

Čoupek, Smutný a Szegedi se na podzim ve většině zápasů nedostali do základního kádru a trenér Beránek už s nimi nepočítá. Čoupek si na podzim připsal čtyři ligové starty, Smutný nastoupil k šesti zápasům a Szegedi se dostal na prvoligový trávník pouze jednou.

A co nové tváře v brněsnkém kádru? Čtyřiadvacetiletý Slovák Kolbas z MFK Košice začátkem prosince předčasně ukončil své půlroční působení v řeckém týmu Škoda Xanthi a vrátil se domů. O rok mladší Křeček už v Brně zapojil do přípravy na začátku prosince, kdy trenér Miroslav Beránek zkoušel větší počet nových adeptů na prvoligový dres.

Do zimní přípravy Brna se zapojí po návratu z hostování ve Vlašimi Jaroslav Borák, z Čáslavi Tomáš Okleštěk a z Příbrami František Schneider. Z druholigového nizozemského Roosendaalu se vrátil záložník Filip Chlup. "Ještě hledáme další hráče, kteří by mohli přijít v zimním přestupním termínu," řekl sportovní ředitel Karel Večeřa.

Zimní přípravu zahájí Brňané od pondělí kondičním soustředěním v Novém Městě na Moravě.

Dalmo končí v dresu BRNA

Trio brazilůců si pakuje kufry zpátky do Brazilie

(zleva Lira, Delmo, Léo)