Rozhovor s Ríšou Dostálkem

16.03.2010 18:50

Brněnský záložník Dostálek: Že nám upřeli gól, jsme na hřišti nevěděli

velikost textu:

 

16. března 2010  7:39

Strávili spolu vojnu, válčili spolu ve Zlíně, ale včera se ostravský brankář Vít Baránek na brněnského Richarda Dostálka zlobil. 

"Byl naštvanej, že jsem mu dal gól zrovna já. Myslím, že udělal malinko chybu, že neměl chodit do balonu. Pak tam nechal prázdnou bránu," popisoval domácí záložník trefu, kterou 10 minut před koncem vyrovnal ve včerejší dohrávce 19. kola Gambrinus ligy na konečných 1:1.

Je to pro vás dobrý výsledek?
Chtěli jsme doma vyhrát, což se nám nepodařilo. Ale vzhledem k tomu, že jsme prohrávali, tak i když nechci, tak musím říct, že jsme teď spokojení.

Co říkáte tomu, že vám rozhodčí upřeli regulérní gól?
Už na ně jdu! Ne, je to škoda, ale pro rozhodčí je to těžké. Kolem brány byla spousta hráčů. Pomezní měl stát líp, bohužel stál v náš neprospěch.

Věděli jste o tom na hřišti?
Vůbec ne, já se to dozvídám teď od vás. K nám se ta informace nedostala, ale stejně bychom s tím nic neudělali.

Jaký je váš názor na zavedení videa ve fotbale?
Já to řešit nebudu. Ale rozhodčí jsou taky jen lidi a dělají chyby stejně jako my. Věřím, že tahle nebyla úmyslná. Nevím jak vám, ale mně se zápas líbil, bylo to nahoru dolů se spoustou střel. Mohl vyhrát jak Baník, tak my. Nakonec body zůstaly na Moravě. Lidi by měli být spokojení.

Ale kdyby gól platil, mohl se zápas vyvíjet jinak...
Kdybychom šli do vedení my... Teď jsou to jen spekulace. Myslím, že bod z tohoto zápasu je nakonec pro nás zasloužený.

Proč se podle vás hrálo tak útočně?
Pomohlo, že když Baník vedl, tak nebetonoval. Chtěli dát druhý gól a měli na to dobré příležitosti. My jsme to rvali, co to šlo, měli jsme pár standardek a nakonec jsme ze hry vyrovnali.

S výkonem jste spokojení?
Potvrdili jste, že dvě výhry na úvod jara nebyly náhodné. Nikdy to není ideální, pokaždé může být výkon ještě lepší. My jsme se snažili, v prvním poločase jsme do toho chodili, ale je to o gólech. Baník kopal velmi dobře standardky a dal z toho gól, my jsme pak zaslouženě vyrovnali.

Bylo znát, že je Baník špičkový tým ligy?
Určitě, bylo vidět, že drží balon na zemi, hrají perfektní fotbal, mají výbornou středovku. Chvilkami nás přehrávali, chvilkami jsme hráli kombinačněji my. Já být na tribuně, tak bych byl spokojený, takový fotbal by se mi určitě líbil. Škoda jen, že byla zima, že přišlo málo lidí.