SASU HOVI (idnes.cz)

10.01.2010 12:05

Práce brankáře je blbá práce, říkal Hovi. A chtěl rozkopat mantinel

Sedm minut před koncem pátečního zápasu zažil Sasu Hovi hororovou chvíli, když mu za vlastní brankou utekl puk, a umožnil tak Liberci zadarmo srovnat na 2:2. "Byl to hodně blbý gól, určitě ho budou ukazovat v televizi," povídal brněnský brankář po zápase.

 

To už se ale mohl usmívat, Kometa totiž i přes jeho kiks dokázala vyhrát 3:2. "Chlapci mi řekli: Neboj se, ještě jeden gól dáme a bude to dobré. Já jsem jim věřil a oni to dokázali," radoval se 27letý Fin.

Co se stalo při té gólové situaci?
Puk šel krásně podél mantinelu, jako obvykle. Nechtěl jsem ho zastavit, ale pustit za sebe. Když byl puk metr přede mnou, tak jsem už otočil hlavu, takže jsem ho neviděl. On trošku skočil od mantinelu, odrazil se mi do brusle a pak před bránu. Neměl jsem čas reagovat.

Poté jste vzteky kopal do mantinelu...
Chtěl jsem ten mantinel úplně rozkopat. (úsměv)

Stalo se vám už něco podobného?
To ne, ale viděl jsem to v telce. Brankářům se někdy něco takového stane.

Co jste si dřív pomyslel, když jste podobnou situaci viděl v televizi?
Říkal jsem si, že práce gólmana je blbá práce. Věděl jsem, že někdy takový gól dostanu. A čeká mě ještě dlouhá kariéra, takže určitě dostanu i horší góly. Ale dnes to nevadilo, protože jsme vyhráli.

Jaký to pro vás byl zápas? V první třetině na vás šly jen dvě střely, to jste musel být hodně studený.
Byl jsem úplně zmrzlý. Bylo to těžké, ale bylo dobře, že jsme v první třetině přestáli posledních pět minut. V šatně jsem se trochu rozcvičil a byl jsem v pohodě. Ve druhé třetině už pro mě začal zápas.

V závěru jste se ale naopak hodně zapotil, že?
V posledních třech zápasech se soupeř vždycky na konci tlačil před naši branku. Jednou jsem dostal gól těsně před koncem, teď jsme to vydrželi. Pro nervy je to hodně těžké, ale když vyhrajeme, tak je to pěkné.

V poslední době často vyhráváte o gól, takže si nervů užijete dost. Jak se s tím srovnáváte?
Jsou to těžké výhry, ale pro mužstvo jsou takové zápasy důležitější, než když vyhrajeme 6:1.

Jak si po takovém duelu odpočinete?
Ráno máme sraz už po deváté. Možná ještě půjdu na večeři, ale nemůžu se zdržet dlouho. Hned ráno jdeme jak blázni na led. (úsměv)

Na Kladno ztrácíte už jen tři body, to je asi velká vzpruha, že?
Je to dobře, chceme pořád vytvářet tlak na týmy před námi.Myslím, že máme skoro šanci jít i do play-off. Vidíme, že teď můžeme každý zápas vyhrát, není třeba myslet na porážky.